Oživování a orovnávání

Brousicí kotouče a tělíska s pryskyřičným pojivem mají dobré samoostřící vlastnosti při zachování tvaru, vysokého výkonu a živostnosti. Přesto může dojít zanesení a musí se oživit, případně ztrátě tvaru a musí se orovnat.

Brousicí kotouče, tělíska, záhlubníky, vrtáky, pily aj. s bronzovým pojivem je nutné oživovat a orovnávat.

Oživování - se provádí při ztrátě brousicí schopnosti a je celkem jednoduché. Provádí se přímo na stroji karborundovou kostkou, nebo kusem karborundového brusiva, na které musí téci chladící kapalina nabo prinejmenším musí být karborundum nasáklé vodou.

tl_files/diama/DATA/fotky_web/kostky.jpg Karborundové kostky mabízíme ve dvou hrubostech

Orovnávání - se provádí při ztrátě tvaru brusné vrstvy nebo velkém poklesu brousicí schopnosti. Toto provádíme obvykle v naší firmě, kam stačí nástroje poslat poštou.

 

DIAMA CZ s.r.o. > Parametry výběru nástroje > Oživování a orovnávání diamantových a CBN kotoučů a nástrojů

Parametry výběru

 

Brousicí kotouče a tělíska s diamantem a kubickým nitridem boru (CBN), diamantové trubkové vrtáky, záhlubníky, trny, pily, tablety, honovací lišty atd. jsou velmi účinné nástroje na opracování především tvrdých materiálů. Tyto nástroje mají vysoký výkon broušení, vysokou produktivitu práce, dlouhou životnost a stálost tvaru. Pro využití jejich předností je nutno vybrat správné parametry nástroje. 

 

 

Pokud si nejste jisti, zda jste vybrali nástroj se správnými parametry, neváhejte nás kontaktovat.

Poradenská činnost ohledně broušení a našeho výrobního sortimentu, je zcela zdarma.