Vodovodní baterie a jejich typy

Potřebujete nové vodovodní baterie? Víte, jaké existují druhy? V současné době je větší rozmanitost tohoto zboží než v dřívějších dobách. Pojďme si vodovodní baterie více přiblížit.

O vodovodních bateriích

Vodovodní baterie jsou zařízeními, která zajistí přívod vody na místo určení. Mají tedy praktickou funkci. V dnešní době si však můžete baterie vybírat i podle designu. Jsou velmi rozmanité a snadno v široké nabídce najdete takové, které budou přesně zapadat do vašeho interiéru. Při výběru vodovodní baterie dbejte také na správné rozměry, ale také na kvalitu materiálu.

Žádná koupelna ani kuchyně se bez vodovodních baterií neobejde. Tato zařízení obecně dělíme na dřezové, umyvadlové, sprchové, vanové, bidetové, kuchyňské a termostatické baterie.

Typy vodovodních baterií

Vodovodní baterie nedělíme jen podle toho, kde jsou umístěné, ale také podle jejich typu.

Základním typem jsou pákové baterie, které umožňují lepší nastavení vody. Kvalitu pákových baterií ovlivňuje kartuše. Obecně však můžeme říci, že jsou praktičtější než kohoutkové baterie, které představují další rozšířený typ vodovodních baterií. S kohoutkovými bateriemi se nejen hůře manipuluje, ale také je u nich vyšší spotřeba vody.

V poslední době jsou také velmi oblíbené termostatické vodovodní baterie, které umožňují nastavení stále teploty vody. To oceníte především ve sprše. Nestane se vám, že byste pustili na sebe vodu, která by vám teplotně nevyhovovala. Tyto baterie se hodí do rodin s malými dětmi. Zabráníte tomu, aby se dítě opařilo. Termostatické vodní baterie jsou různé. Setkáte se i s takovými, které mají velmi pěkný nadčasový design

Vodovodní baterie a jejich typy Líbí se mi!

tl_files/diama/DATA/fotky_web/logo_cert.jpg

Od prosince 2004 je naše firma řízena dle podmínek systému řízení jakosti
ISO 9001:2001
 

 

Certifikát jsme obhájili u renomované německé společnosti

 

TOPlist